/Vlaky, vláčky, modely

Vlaky, vláčky, modely

Ve dnech 13.10. a 14.10.2018 pořádáme první velkou samostatnou výstavu – Vlaky, Vláčky, Modely. Těšit se můžete na 45 metrů modelové železnice ve velikosti H0, trenažérovou železnici, zahradní železnici, a mnohé další. Součástí bude i výstava plastikových modelů.

Výstava se povedla, návštěvníci byli, alespoň doufáme, spokojeni. Na výstavě měla „premiéru“ D3ková trať do Sudlic se zastávkami Klasnovice a Vinoře u Sudlic, která vede vinařskou oblastí, takže u ní nechybí vinohrady a vinné sklípky (které by ale málem shořely, nebýt pohotového zásahu místních hasičů…). V koncové stanici Sudlice pak plánujeme hned tři vlečky (jedna povede do vojenského újezdu Milotín, druhá bude obsluhovat sklady pivovaru Hostoměřín, třetí pak bude sloužit nakládce dřeva). Snad vše stihneme do další výstavy…

Na výstavě toho bylo k vidění ale více – kolega modelář Pavel z Nového Jičína prezentoval své panelové kolejiště v modelové velikosti TT s historickým motorovým vozem M131 „Hurvínekm“. Kolega Roman pak zapůjčil k vystavení svou sbírku TT „Elefantů“ v barvách ČD i ZSSK. Venku pak náš kolega Ivan obsluhoval zahradní železnici v měřítku 1:22,5 (velikost „G“) a trenažérové kolejiště, kde se proháněly modely v měřítku N (1:160), TT (1:120) i H0 (1:87). Kolega Robert pak výstavu obohatil o plastikové modely letadel. Zájemci si také mohli odnést na památku hrníček se svou fotkou.

Pro zájemce pak byl připraven stánek s upomínkovými předměty…

Těšíme se na Vás na další výstavě …!

Doufáme, že se výstava líbila a uvidíme se i příště …